New Items – GoFit FRB MultiLoop ElastiBand | GF-FRB-1.5/2/2.5
GoFit GF-FRB-1.5/2/2.5 | MultiLoop ElastiBand
GoFit FRB MultiLoop ElastiBand Product Code: GF-FRB1.5, GF-FRB-2, GF-FRB-2.5
Customize your workout with multiple resistance options in one band!
  • • Four 8-inch resistance loops in one elastic band
    • Total-body strength training and muscle toning
    • Soft, elastic-stretch web material
    • Versatile exercise options for anywhere, anytime!
Available in three resistances: (Each resistance sold separately)
  • Light (Green)
    - Dimensions: 32" x 1.5" (81cm x 3.8cm)
  • Medium (Black)
    - Dimensions: 32" x 2" (81cm x 5cm)
  • Heavy (Gray)
    - Dimensions: 32" x 2.5" (81cm x 6.3cm)